Coaching, mentoring, doradztwo

Od wielu lat pomagam organizacjom IT w całej Polsce doskonalić procesy wytwórcze i wytwarzać lepsze oprogramowanie. Wspomagam rozwój kompetencji w organizacjach deweloperskich, prowadzę konsultacje procesów wytwórczych i projektów, struktur organizacyjnych oraz coaching i mentoring kluczowych osób i zespołów projektowych.

 • Bardzo Ci dziękuję raz jeszcze za ostatnie dwa dni. To był naprawdę dobrze wykorzystany czas. Cieszę się, że udało się zebrać cały zespół i że to Ty właśnie z nami byłeś. Ludziom się podobało, mają pozytywne odczucia i obserwacje, dużo pomysłów i nowej energii. Teraz jeszcze (aż) tylko przekuć to co mamy w głowach w realne działania i będzie super. To, co chciałam osiągnąć tym wydarzeniem zostało zrealizowane w 100%. Dzięki!

  Katarzyna Modzelewska (ABB)

 • W czasie wykonywania swojej pracy Tomasz Włodarek charakteryzuje się bardzo dużym profesjonalizmem i jest odbierany pozytywnie przez osoby z mBanku mające okazję z nim współpracować. Szczerze polecam współpracę z Tomaszem Włodarkiem i w razie potrzeby służę bardziej szczegółową informacją na temat przebiegu współpracy z nim.

  Jakub Szczepanik, wicedyrektor ds. optymalizacji procesów IT mBank S.A.

 • Z przekonaniem możemy polecić współpracę z Panem Tomaszem jako solidnym, wykwalifikowanym trenerem, który, w naszym uznaniu jest najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie.

  Jakub Szczepanik, Kierownik Centrum Agile, Grupa Allegro Sp. z o.o.

 • Polecam Tomka nie tylko jako świetnego eksperta w obszarze prowadzenia projektów ale także świetnego coacha.

  Przemysław Federowicz, Dyrektor ds. technologii, Travelplanet.pl S.A.

 • Pragnę podziękować Panu Tomaszowi za wprowadzenie nowej jakości pracy w naszej firmie.

  Mariusz Leśniewski, Dyrektor Techniczny, RST sp. z o.o. sp.k.

 • Pan Tomasz wykazał się wiedzą merytoryczną oraz doskonałymi umiejętnościami trenerskimi. Współpracę oceniamy bardzo wysoko i z pewnością skorzystamy z jego usług ponownie.

  Piotr Hunker, Prezes Zarządu, Logintrans Sp. z o.o.

Oferta

Przedsięwzięcia tak złożone jak rozwój oprogramowania czy przekształcenie firmy do modelu zwinnego, opierają się na licznych założeniach, przekonaniach, pogłoskach i zabobonach. W większości niejawnych, często nieuświadomionych. Jako coach pomagam je odkrywać i weryfikować. Jako mentor podpowiadam jak sobie z nimi radzić. Oto co oferuję:

 • coaching i mentoring zespołów wytwarzających oprogramowanie, a także kadry menedżerskiej, Scrum Masterów i Product Ownerów
 • doradztwo w zakresie zastosowania zwinnych metod do zwiększania efektywności pojedynczych zespołów oraz całych organizacji
 • wsparcie w definiowaniu procesów wytwórczych oprogramowania opartych o zwinne praktyki i narzędzia
 • doradztwo w zakresie definiowania i zmian struktur organizacyjnych, a także procedur kadrowych wspierających samoorganizację i wprowadzanie zwinnych metod wytwarzania oprogramowania
 • audyty projektów i zespołów projektowych pod kątem wykorzystania zwinnych metod

Zapytaj o coaching i mentoring.

Model współpracy

Posługuję się wypracowanym na podstawie własnych doświadczeń modelem, opisującym zarówno obszary w których działam i które podlegają zmianie, jak i punkty kontrolne – cele, których osiągnięcie uważam za kluczowe dla osiągnięcia trwałej zmiany. Model pomaga w przejrzystym ustaleniu z klientem zakresu współpracy i umożliwia kontrolę jej przebiegu.

Składowe modelu opisane są szczegółowo w języku angielskim na kolejnych stronach: