Szkolenia

Nikt nie jest w stanie lepiej dopasowywać sposobów działania do wymogów sytuacji niż ludzie, którzy się w tej sytuacji znajdują. Pracując z zespołami, na sali szkoleniowej i podczas wykonywania codziennych obowiązków, oprócz przekazywania nowej wiedzy i umiejętności pokazuję jak uprzedzenia, schematy i przyzwyczajenia prowadzą do złych wyborów i blokują rozwój. W ten sposób ułatwiam podejmowanie świadomych, odpowiedzialnych decyzji.

Zapytaj o szkolenie

Od 2006 roku prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu zwinnych metod produkcji oprogramowania, przede wszystkim Scrum, Kanban oraz Extreme Programming.

Szkoląc, kładę nacisk na to czym jest zwinność, jak osiągnąć i jak utrzymać ten stan. Uczestnicy zgodnie polecają moje warsztaty swoim współpracownikom i znajomym, opisując je jako inspirujące, poszerzające horyzonty, dające konkretną, namacalną wiedzę, zmieniające sposób w jaki wytwarzane jest oprogramowanie. Jednocześnie podkreślają ich wysoką skuteczność oraz profesjonalizm przygotowania i przeprowadzenia sesji. Wszystkie szkolenia, zarówno autorskie jak i akredytowane, dostępne są w wariantach otwartym i zamkniętym.

Uczestnicy każdej przeprowadzanej sesji szkoleniowej proszeni są o wypełnienie kwestionariusza badania efektywności szkolenia. Z zebranych dotychczas danych (ponad 6000 ankiet ewaluacyjnych) wynika, że 98% uczestników zdecydowanie poleciłoby moje szkolenia swoim współpracownikom i znajomym, jako profesjonalnie przeprowadzone, poszerzające horyzonty, dające konkretną, namacalną wiedzę i umiejętności.

 • Dzięki jeszcze raz za super szkolenie! Jedne z lepszych na jakim byłam. Fajnie usystymatyzowało mi wiedzę o roli PO, ale niestety uwypukliło z czym boryka się moja organizacja.

 • Dzięki za świetne szkolenie. Ogromna pomoc w zrozumieniu Scruma. Czytając ponownie Scrum Guide’a po Twoim kursie, człowiek się czuje, jakby patrzył na to z innej perspektywy.

  Kamil o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Gra daje bardzo dużo do myślenia o tym, co robimy źle nie widząc wszystkich aspektów symulowanego środowiska projektu.

 • Dzięki za pozytywne wywrócenie świata do góry nogami! Bardzo wartościowe szkolenie!

  Igor o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Jeszcze raz wielkie dzięki za świetne prowadzenie, sporą dawkę wiedzy, ale przede wszystkim mega inspirację do rozwoju i siebie i całego zespołu! Mam nadzieję, że jeszcze nie raz do zobaczenia!

  Łukasz o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Dziękuję za szkolenie, bo było dla mnie niezwykle ważne i rozwijające. Upewniło mnie, ze rola scrum mastera to jest to co chcę robić. Dziękuję też za Twój luz, uśmiech i otwartość w trakcie szkolenia.

  Ewelina o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Wielki dzięki za wartościowe szkolenie. Bardzo mnie ucieszyło, że skupiłeś się na tym co osobiście uważam za bardzo ważne - kwestii odpowiedzialności Product Ownera.

  Mateusz o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • W czasie wykonywania swojej pracy Tomasz Włodarek charakteryzuje się bardzo dużym profesjonalizmem i jest odbierany pozytywnie przez osoby z mBanku mające okazję z nim współpracować. Szczerze polecam współpracę z Tomaszem Włodarkiem i w razie potrzeby służę bardziej szczegółową informacją na temat przebiegu współpracy z nim.

  Jakub Szczepanik, wicedyrektor ds. optymalizacji procesów IT mBank S.A.

 • Wierzę w tę metodę. Szkolenie spełniło moje oczekiwania.

  Uczestnik szkolenia Scrum dla Zespołów

 • Bardzo Ci dziękuję raz jeszcze za ostatnie dwa dni. To był naprawdę dobrze wykorzystany czas. Cieszę się, że udało się zebrać cały zespół i że to Ty właśnie z nami byłeś. Ludziom się podobało, mają pozytywne odczucia i obserwacje, dużo pomysłów i nowej energii. Teraz jeszcze (aż) tylko przekuć to co mamy w głowach w realne działania i będzie super. To, co chciałam osiągnąć tym wydarzeniem zostało zrealizowane w 100%. Dzięki!

  Katarzyna Modzelewska (ABB)

 • Szkolenie było mega. Po raz pierwszy uczestnicząc w szkoleniu wyniosłam tak wiele informacji, które mogę użyć w praktyce.

  Marta o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Fajne, praktyczne i inspirujące zajęcia. Szkolenie pozwoliło mi sporo zrozumieć i pobudziło do przemyśleń.

  Paweł o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Otwarło mi się mnóstwo klapek. Mam całą listę rzeczy, które zamierzam wprowadzić.

  Grzegorz o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Szkolenie wysokiej jakości, z nastawieniem na ćwiczenia praktyczne.

  Tomasz o szkoleniu Scrum dla Zespołów

 • Odkrycie pojęcia technical debt i uświadomienie wagi tego problemu - najważniejsza dla mnie część szkolenia.

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Super, gra w bezlitosny sposób wytyka wszelkie błędy czychające na zwinne zespoły. Zdecydowanie chciałbym się odkuć, grając jeszcze raz:-)

 • Polecam Tomka nie tylko jako świetnego eksperta w obszarze prowadzenia projektów ale także świetnego coacha.

  Przemysław Federowicz, Dyrektor ds. technologii, Travelplanet.pl S.A.

 • Pragnę podziękować Panu Tomaszowi za wprowadzenie nowej jakości pracy w naszej firmie.

  Mariusz Leśniewski, Dyrektor Techniczny, RST sp. z o.o. sp.k.

 • Dziękuję Ci bardzo za inspirujące dwa dni! Cieszę się, że podszedłeś do tego z wyższego (metafizycznego?) poziomu i dałeś nam najważniejsze fundamenty. Pomogło mi też przepracowanie z Tobą konkretnych case'ów, na które się natknąłem w zespołach.

  Krzysztof o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • Bardzo dużo użytecznych informacji i pracy na przykładach. Z pewnością to szkolenie daje sporo inspiracji i pomysłów, które wykorzystam w pracy.

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Dzięki za szkolenie! Było bardzo wartościowe i otworzyło mi oczy na wiele tematów.

  Jacek o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Doprawdy Scrum jest (w dużej mierze dzięki Tobie) tym co mnie trzyma w tej firmie.

  Marcin o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Wiele uwzględnionych w grze zależności, możliwych sytuacji i nagłych nieprzewidzianych spraw mających wpływ na powodzenie produkcji oprogramowania, ogromnie uwiarygadniają i zwiększają wartość tego warsztatu.

  Grzegorz o warsztacie Iterate™ Product Development Game

 • Świetne ćwiczenia, bardzo doświadczony trener, wymiana pomysłów z innymi uczestnikami.

  Uczestnik szkolenia Professional Scrum Master

 • Super szkolenie! Dużo przykładów z życia, dużo polecanej literatury. Szkolenie na zasadzie: sam pomyśl co by było najlepsze (to się pamięta!).

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • Tremendous knowledge is collected in that game. It can be played number of times and bring new and new conclusions.

  Małgorzata o warsztacie Iterate™ Product Development Game

 • Bardzo dużo informacji w odpowiednio skondensowanej formie.

  Wojciech o szkoleniu Scrum dla Zespołów

 • Dziękuję za szkolenie. Przyznaję że szedłem na nie z przekonaniem, że to kolejne z tych, które muszę „odbębnić”. Tymczasem oceniam je na 10/10. Świetnie poprowadzone, świetnie dobierane przykłady. Przewróciłeś mój świat do góry nogami. Jeszcze raz dzięki!

  Krzysztof o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Dobre szkolenie. Niby nic nowego, ale fajnie porządkuje wiedzę zmienia nieco perspektywę i zmusza do myślenia i refleksji, a to dla mnie jest najważniejsze :)

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Potrafisz cały czas podtrzymywać zainteresowanie. Nie dajesz chwili wytchnienia, oczywiście w pozytywnym sensie. Zarówno po pierwszym dniu jak i po drugim byłem pozytywnie zmęczony. To jednak spora dawka wiedzy w tak krótkim czasie! Prowadzisz warsztat ciekawie przeplatając fajnymi, z życia wziętymi historyjkami - super, uśmiałem się, ale też zapamiętałem jakże istotne wnioski.

  Michał o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • Chciałem Ci podziękować za to szkolenie – za podejście – bo jak nikt inny uczysz samodzielnego myślenia, nie narzucasz książkowych schematów i to jest cholernie cenne. Trochę w życiu szkoleń miałem i to był mój główny zarzut do prowadzacych: schematy, schematy i jeszcze raz schematy. Człowiek wychodził zmęczony niemyśleniem. A Ty rozpalasz potrzebę odkrywania, doskonalenia się, pokazujesz świat z zupełnie innej perspektywy, sprawiasz ze Scrum może być wręcz filozofią na życie. Jesteś wielki! Dzieki Stary – mam nadzieję, że jeszcze będzie szansa spotkać się.

  Maciej o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Po pierwszym dniu miałam niedosyt, ale po drugim widzę, że bardzo dużo mnie nauczyłeś - najlepsze moje szkolenie :)

 • Gra znakomicie odzwierciedla złożoność biznesową procesu wytwórczego. I w dodatku jest świetną rozrywką!

  Bartłomiej o warsztacie Iterate™ Product Development Game

 • Wiedza jaką zdobyłem podczas szkolenia przełożyła się już na praktyczne zmiany, które wprowadzamy wspólnie w zespole.

  Przemysław o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Dziękuję za szkolenie, bo było dla mnie niezwykle ważne i rozwijające. To szkolenie upewniło mnie, ze rola Scrum Mastera to jest to co chcę robić. Dziękuję też za Twój luz, uśmiech i otwartość w trakcie szkolenia - to zapewniło dobrą atmosferę do pracy.

  Ewelina o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Great learning for all wannabe Product Owners but also for those who are thinking about starting up their own software development based business.

  Katarzyna o warsztacie Iterate™ Product Development Game

 • Wytłumaczenie różnicy między Scrumem, a "Scrumem, and..." super odkrywcze dla mnie.

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Z przekonaniem możemy polecić współpracę z Panem Tomaszem jako solidnym, wykwalifikowanym trenerem, który, w naszym uznaniu jest najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie.

  Jakub Szczepanik, Kierownik Centrum Agile, Grupa Allegro Sp. z o.o.

 • Mimo, że jestem nałogowcem, ani razu nie przyszło mi do głowy żeby wyjść na fajkę ;)

  Marcin o szkoleniu Scrum dla Zespołów

 • Świetne szkolenie – bardzo dziękuje! W szczególności iż inwestorem byłem sam – wydałem własne pieniądze :)

 • Jeszcze raz wielkie dzięki za szkolenie, to było bardzo pouczające doświadczenie.

  Karolina o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Zdecydowanie warto zagrać nawet kilkukrotnie, za każdym podejściem można skupić się na innym aspekcie - negocjacje z inwestorem, zarządzanie ryzykiem/zespołem, maksymalizacja wartości, inny model biznesowy przedsięwzięcia? Można przetestować i przedyskutować wnioski - mega praktyczne.

  Bartłomiej o warsztacie Iterate™ Product Development Game

 • Dzięki za cały bagaż wiedzy, który nam przekazałeś. Otworzyło mi się parę klapek.

  Marcin o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Pierwsze szkolenie rzeczywiście osadzone w kontekście realizowanych zadań.

  Marcin o szkoleniu Scrum dla Zespołów

 • Trafiłem na zajebistego profesjonalistę, znającego wady i zalety, nakreślającego zarówno szanse, jak i zagrożenia. Mającego przeogromne doświadczenie biznesowe, twardo stojącego na nogach.

  Maciej o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Po szkoleniu mam ambicję bycia Scrum Masterem w najlepszym zespole scrumowym w firmie.

  Grzegorz o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Najlepsze szkolenie w jakim w życiu dane było mi uczestniczyć - tak pod kątem merytorycznym jak i sposobie jego prowadzenia.

 • Ilość rzeczy do przemyślenia po nim pozytywnie przytłacza. Zdobytą wiedzę na pewno będę chciał wykorzystać w praktyce..

 • Wychodzę załamany świadomością, ile pracy jeszcze przede mną, a ile czasu zmarnowałem. Super!

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Bardzo ciekawe przykłady, ciągłe angażowanie w dyskusje. Świetne szkolenie!

  Mariusz o szkoleniu Professional Scrum Master

 • It was a superb workshop that showed how complexity affects software projects. Nicely wrapped in Scrum practices (roles, artifacts and events). It is excellent basis to learn them and further discussion on principles and values.

 • Bardzo się cieszę, że byłem na Twoim szkoleniu. Bardzo lubię mieć do czynienia ze świadomym profesjonalistą, który nie kozaczy tylko przemawia przez niego kawał doświadczenia. Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że powinno trwać 4 dni :) A tak na poważnie – nie wiem jak to upchnałeś w takich ramach czasowych. Było super!

 • [..] to co włożyłeś mi do głowy w trakcie tych dwóch dni szkoleń, m.in. niepewność co do obranych wcześniej kierunków i aksjomatów, ale też pakiety pytań, które domagają się odpowiedzi, dochodzę do wniosku, że będzie to kiełkowało i dawało wyraz w mojej pracy. [..] Chciałam Ci ogromnie podziękować, za te dwa dni wspólnego myślenia i odkrywania.

 • Chciałbym raz jeszcze podziękować za szkolenie. Wyniosłem z tego sporo, jak myśleć o roli i frameworku + super anegdoty!

  Konrad o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Dynamiczne, zróżnicowane szkolenie. Angażujesz uczestników w pełni, wymagasz od nich, dajesz poczucie, że każdy jest dla Ciebie ważny.

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • Dziękuję za niezwykle inspirujący kurs. Cieszę się, że mogłam potwierdzić moje umiejętności zdając PSM I. To doskonała motywacja do dalszej nauki o Scrumie i roli Scrum Mastera. Dzięki!

  Joanna o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Fajne tematy poboczne (nie core-Scrum). Dobre przykłady. Pozwalają głębiej zrozumieć istotę. Profeska!

  Uczestnik o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

 • Dzięki wielkie za szkolenie – fajnie że dzięki takim spotkaniom otwierają się nam oczy i zaczynamy dostrzegać faktycznie, że Scrum jest prosty do zrozumienia, ale trudny do wprowadzenia.

  Daria o szkoleniu Professional Scrum Foundations

 • Znalazłem odpowiedź na większość pytań i wątpliwości.

  Uczestnik szkolenia Scrum dla Zespołów

 • Dziękuję za szkolenie, chyba najlepsze jakie miałem ze szkoleń w swoim życiu.

  Jakub o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Rewelacyjne szkolenie otwierające oczy na pragmatyzm i racjonalizm. Moje patrzenie na Scruma zmieniło się całkowicie.

  Wiktor o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Dzieki za świetne szkolenie. Dla mnie to taki kolejny etap utrwalana w mojej głowie pewnej rewolucji, która dzieje się tak trochę po cichu na rynku a z drugiej strony fajna terapia dla mnie samego kiedy widzę, że ta różnorodność we mnie a nie wąska specjalizacja jest olbrzymim plusem. Było super ciekawie i inspirująco prawdziwe przykłady z życia bardzo wzmocniły przekaz.

  Artur o szkoleniu Professional Scrum Master

 • Szkolenie wyczerpuje temat. Prowadzący świetnie zna wszystkie aspekty; praktyczna wiedza.

  Łukasz o szkoleniu Scrum dla Zespołów

 • Pan Tomasz wykazał się wiedzą merytoryczną oraz doskonałymi umiejętnościami trenerskimi. Współpracę oceniamy bardzo wysoko i z pewnością skorzystamy z jego usług ponownie.

  Piotr Hunker, Prezes Zarządu, Logintrans Sp. z o.o.

Gościnne