Coaching, mentoring, doradztwo

Od wielu lat pomagam organizacjom IT w całej Polsce doskonalić procesy wytwórcze i wytwarzać lepsze oprogramowanie. Wspomagam rozwój kompetencji w organizacjach deweloperskich, prowadzę konsultacje procesów wytwórczych i projektów, struktur organizacyjnych oraz coaching i mentoring kluczowych osób i zespołów projektowych.

 • Z przekonaniem możemy polecić współpracę z Panem Tomaszem jako solidnym, wykwalifikowanym trenerem, który, w naszym uznaniu jest najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie.

  Jakub Szczepanik, Kierownik Centrum Agile, Grupa Allegro Sp. z o.o.

 • Bardzo Ci dziękuję raz jeszcze za ostatnie dwa dni. To był naprawdę dobrze wykorzystany czas. Cieszę się, że udało się zebrać cały zespół i że to Ty właśnie z nami byłeś. Ludziom się podobało, mają pozytywne odczucia i obserwacje, dużo pomysłów i nowej energii. Teraz jeszcze (aż) tylko przekuć to co mamy w głowach w realne działania i będzie super. To, co chciałam osiągnąć tym wydarzeniem zostało zrealizowane w 100%. Dzięki!

  Katarzyna Modzelewska (ABB)

 • W czasie wykonywania swojej pracy Tomasz Włodarek charakteryzuje się bardzo dużym profesjonalizmem i jest odbierany pozytywnie przez osoby z mBanku mające okazję z nim współpracować. Szczerze polecam współpracę z Tomaszem Włodarkiem i w razie potrzeby służę bardziej szczegółową informacją na temat przebiegu współpracy z nim.

  Jakub Szczepanik, wicedyrektor ds. optymalizacji procesów IT mBank S.A.

 • Pan Tomasz wykazał się wiedzą merytoryczną oraz doskonałymi umiejętnościami trenerskimi. Współpracę oceniamy bardzo wysoko i z pewnością skorzystamy z jego usług ponownie.

  Piotr Hunker, Prezes Zarządu, Logintrans Sp. z o.o.

 • Pragnę podziękować Panu Tomaszowi za wprowadzenie nowej jakości pracy w naszej firmie.

  Mariusz Leśniewski, Dyrektor Techniczny, RST sp. z o.o. sp.k.

 • Polecam Tomka nie tylko jako świetnego eksperta w obszarze prowadzenia projektów ale także świetnego coacha.

  Przemysław Federowicz, Dyrektor ds. technologii, Travelplanet.pl S.A.

Oferta

Przedsięwzięcia tak złożone jak rozwój oprogramowania czy przekształcenie firmy do modelu zwinnego, opierają się na licznych założeniach, przekonaniach, pogłoskach i zabobonach. W większości niejawnych, często nieuświadomionych. Jako coach pomagam je odkrywać i weryfikować. Jako mentor podpowiadam jak sobie z nimi radzić. Oto co oferuję:

 • coaching i mentoring zespołów wytwarzających oprogramowanie, a także kadry menedżerskiej, Scrum Masterów i Product Ownerów
 • doradztwo w zakresie zastosowania zwinnych metod do zwiększania efektywności pojedynczych zespołów oraz całych organizacji
 • wsparcie w definiowaniu procesów wytwórczych oprogramowania opartych o zwinne praktyki i narzędzia
 • doradztwo w zakresie definiowania i zmian struktur organizacyjnych, a także procedur kadrowych wspierających samoorganizację i wprowadzanie zwinnych metod wytwarzania oprogramowania
 • audyty projektów i zespołów projektowych pod kątem wykorzystania zwinnych metod

Zapytaj o coaching i mentoring.

Model współpracy

Posługuję się wypracowanym na podstawie własnych doświadczeń modelem, opisującym zarówno obszary w których działam i które podlegają zmianie, jak i punkty kontrolne – cele, których osiągnięcie uważam za kluczowe dla osiągnięcia trwałej zmiany. Model pomaga w przejrzystym ustaleniu z klientem zakresu współpracy i umożliwia kontrolę jej przebiegu.

Składowe modelu opisane są szczegółowo w języku angielskim na kolejnych stronach: