Iteracyjność to pikuś, przyrostowość jest naprawdę trudna /Gra dla Product Ownerów

Pracując z wieloma zespołami scrumowymi i prowadząc szkolenia dla Product Ownerów, dostrzegam powtarzające się problemy. Jednym z nich jest brak zrozumienia podejścia iteracyjno-przyrostowego przez Product Ownerów, ich nastawienie i umiejętność pracy z zespołem, produktem, interesariuszami i rynkiem. Słowem kulejąca umiejętność wykorzystania Scruma do rozwoju wartościowego produktu w złożonym środowisku.

Z tych obserwacji zrodził się pomysł stworzenia gry przybliżającej obowiązki Product Ownera, która pozwoliłaby Product Ownerom uwrażliwić się na zachodzące w ich otoczeniu wydarzenia i reagować na nie, tak by wartość realizowanego przez nich produktu była maksymalizowana. Przygotowałem pierwszą wersję symulacji i zacząłem wypróbowywać ją na nieszczęsnych studentach - lubię nieszablonowe metody edukacji - studiów podyplomowych na AGH (w ramach przedmiotu Zwinne zarządzanie produktem). Po kilku semestrach gra zaczęła żyć nowym życiem i rozwija się teraz głównie w rękach Kamila Surmacza i Krzyśka Kosackiego. Jest coraz lepsza i bliższa ideału!

Grę planujemy udostępnić szerszemu odbiorcy na licencji Creative Commons. Oczywiście dopiero po przeprowadzeniu maksymalnie szerokich testów, balansowaniu reguł i ostatecznym potwierdzeniu jej wartości edukacyjnej. Jeśli chciałbyś/-abyś wziąć udział w rozwoju gry lub zorganizować kolejne warsztaty kalibrujące gameplay - odezwij się koniecznie!

Komentarze (0)

Zapraszam do komentowania.

Komentujesz jako Gość. Opcjonalny login poniżej.