Jesień scrumowa Kraków 2009

Oba zaplanowane na wrzesień certyfikacyjne szkolenia scrumowe już za nami. W trakcie pierwszego z nich, szkolenia Certified ScrumMaster, które odbyło się 21 i 22 września 2009, Angela Druckman wprowadziła grupę siedemnastu osób w podstawy Scruma i rolę Scrum Mastera.

Szkolić Product Ownerów czy nie szkolić?

Najpopularniejszą rolą scrumową jest bez wątpienia ScrumMaster. Większość osób szukając szkolenia "scrumowego" pyta właśnie o szkolenia dedykowane ScrumMasterom. Tymczasem rolą tak samo istotną, a w moich oczach nawet istotniejszą, bo bezpośrednio reprezentującą biznes i będącą w gruncie rzeczy rzecznikiem interesów klienta jest Product Owner.

Mikrokonferencja Letni Tuning

Wszystkich zainteresowanych lekkimi metodami produkcji oprogramowania zachęcam do udziału w mikrokonferencji Letni Tuning, która odbędzie się 25-go czerwca 2009, u stóp Wawelu, na barce Aquarius. Program konferencji przewiduje trzy ścieżki tematyczne - Rzemiosło, Ludzie i Ograniczenia. Więcej informacji na temat konferencji, zasady rejestracji i szczegółowy program, umieszczone są na stronie letni.agiletuning.pl.